Balletklasser: Forår 2024

Mette Kvist30 comments2037 views

Bryggervangen 7
2100 København Ø

Mandag kl. 18-20
Torsdag kl. 18-20
Lørdag kl. 11-12.30/13.00

Fra 4. april 2024:
Mandag kl. 18:00-20:00
Torsdag kl. 18:15-20:15
Lørdag kl. 10:00-12:00

Januar

Torsdag 4. Holly Dorger
Lørdag 6. Samuel Rees (med pointe-klasse)
Mandag 8. Holly Dorger
Torsdag 11. Ask La Cour
Lørdag 13. Andreas Kaas (med pointe-klasse)
Mandag 15. Ask La Cour
Torsdag 18. Vitor de Menezes
Lørdag 20. Tina Højlund (uden pointe-klasse)
Mandag 22. Fernando Mora
Torsdag 25. Christopher Warhuus
Lørdag 27. Gitte Lindstrøm (uden pointe-klasse)
Mandag 29. Marcin Kupinski

Februar

Torsdag 1. Gitte Lindstrøm
Lørdag 3. Andreas Kaas (uden pointe-klasse)
Mandag 5. Liam Redhead
Torsdag 8. Vitor de Menezes
Lørdag 10. Samuel Rees (med pointe-klasse)
Mandag 12. Vitor de Menezes
Torsdag 15. Christopher Warhuus
Lørdag 17. Ask La Cour (uden pointe-klasse)
Mandag 19. Samuel Rees
Torsdag 22. Andreas Kaas
Lørdag 24. Tina Højlund (uden pointe-klasse)
Mandag 26. Mathieu Rouaux
Torsdag 29. Christopher Warhuus

Marts

Lørdag 2. Gitte Lindstrøm (uden pointe-klasse)
Mandag 4. Fernando Mora
Torsdag 7. Ask La Cour
Lørdag 9. Christopher Warhuus (uden pointe-klasse)
Mandag 11. Vitor de Menezes
Torsdag 14. Vitor de Menezes (uden pointe, Vitor har forestilling)
Lørdag 16. Andreas Kaas (med pointe-klasse)
Mandag 18. Liam Redhead
Torsdag 21. Vitor Menezes
Lørdag 23. Andreas Kaas (uden pointe-klasse)
Mandag 25. Gitte Lindstrøm
Torsdag 28. Ingen balletklasse
Lørdag 30. Christopher Warhuus (med pointe-klasse)

April

Mandag 1. Ingen balletklasse
Torsdag 4. Ask La Cour
Lørdag 6. Andreas Kaas
Mandag 8. Vitor de Menezes
Torsdag 11. Marcin Kupinski
Lørdag 13. Kizzy Matiakis
Mandag 15. Gitte Lindstrøm
Torsdag 18. Kizzy Matiakis
Lørdag 20. Marcin Kupinski
Mandag 22. Liam Redhead
Torsdag 25. Ask La Cour
Lørdag 27. Andreas Kaas
Mandag 29. Fernando Mora

Maj

Torsdag 2. Christopher Warhuus
Lørdag 4. Christopher Warhuus
Mandag 6. Fernando Mora
Torsdag 9. Ingen balletklasse
Lørdag 11. Marcin Kupinski
Mandag 13. Christopher Warhuus
Torsdag 16. Mathieu Rouaux
Lørdag 18. Andreas Kaas
Mandag 20. Ingen balletklasse
Torsdag 23. Vitor de Menezes
Lørdag 25. Andreas Kaas
Mandag 27. Sebastian Pico Haynes
Torsdag 30. Ask La Cour

Juni

Lørdag 1. Andreas Kaas
Mandag 3. Vitor de Menezes
Torsdag 6. Vitor de Menezes (no pointe today)
Lørdag 8. Kizzy Matiakis
Mandag 10. Fernando Mora
Torsdag 13. Andreas Kaas
Lørdag 15. Erling Eliasen
Mandag 17. Gitte Lindstrøm
Torsdag 20. Marcin Kupinski
Lørdag 22. Tina Højlund
Mandag 24. Vitor de Menezes
Torsdag 27. Gitte Lindstrøm
Lørdag 29. Tina Højlund

Undervisere

Liam Redhead

Vitor de Menezes

Fernando Mora

Sebastian Pico Haynes

Mathieu Rouaux

Kizzy Matiakis

Ask La Cour

Gregory Dean

Marcin Kupinski

Tina Højlund

Christopher Warhuus

Samuel Rees

Andreas Kaas

Vikarer

Gitte Lindstrøm

Tim Matiakis

30 Comments

  1. Jeg vil gerne tilmelde mig 2 gange om ugen uden point. Jeg håber og krydser fingre på at jeg får grønt lys fra hospitalet og kan nå at tage en klasse eller to inden juleferie i vores ny studie.

    Jeg savner jer allesammen….

Leave a Reply