Balletklasser: Efterår 2023

Barbara Elbæk27 comments2004 views

Bryggervangen 7
2100 København Ø

Mandag kl. 18-20
Torsdag kl. 18-20
Lørdag kl. 11-13 (enkelte klasser starter kl. 12 eller 12.15)

August 2023

Mandag 14. Vitor de Menezes
Torsdag 17. Kizzy Matiakis
Lørdag 19. Andy Bowman (OBS: Starter kl. 12.15)
Mandag 21. Gitte Lindstrøm
Torsdag 24. Andreas Kaas
Lørdag 26. Andy Bowman (OBS: Starter kl. 12.15)
Mandag 28. Marcin Kupinski
Torsdag 31. Samuel Rees

September 2023

Lørdag 2. Fernando Mora (OBS: Starter kl. 12)
Mandag 4. Samuel Rees
Torsdag 7. Christopher Warhuus
Lørdag 9. Andy Bowman (OBS: Starter kl. 12.15)
Mandag 11. Vitor de Menezes
Torsdag 14. Kizzy Matiakis
Lørdag 16. Andy Bowman (OBS: Starter kl. 12.15)
Mandag 18. Eliabe D’Abbadia
Torsdag 21. Christopher Warhuus
Lørdag 23. Fernando Mora (OBS: Starter kl. 12)
Mandag 25. Marcin Kupinski
Torsdag 28. Ask La Cour
Lørdag 30. Andreas Kaas

Oktober 2023

Mandag 2. Sebastian Haynes
Torsdag 5. Andreas Kaas
Lørdag 7. Andy Bowman (OBS: Starter kl. 12.15)
Mandag 9. Eliabe D’Abbadia
Torsdag 12. Ask La Cour
Lørdag 14. Gitte Lindstrøm
Mandag 16. Liam Redhead
Torsdag 19. Samuel Rees
Lørdag 21. Ingen balletklasse
Mandag 23. Andreas Kaas
Torsdag 26. Kizzy Matiakis
Lørdag 28. Andreas Kaas
Mandag 30. Marcin Kupinski

November 2023

Torsdag 2. Liam Redhead
Lørdag 4.
Andreas Kaas
Mandag 6. 
Andreas Kaas (Klasserne i november og december: Bryggervangen 7)
Torsdag 9.
Christopher Warhuus
Lørdag 11.
Samuel Rees
Mandag 13. 
Marcin Kupinski
Torsdag 16.
Christopher Warhuus
Lørdag 18.
Fernando Mora (OBS: Starter kl. 12) (Thoravej 35)
Mandag 20. 
Eliabe D’Abbadia
Torsdag 23.
Samuel Rees
Lørdag 25.
Fernando Mora (OBS: Starter kl. 12)
Mandag 27. Ingen balletklasse
Torsdag 30. Andreas Kaas (Ekstra klasse – tilmelding nødvendig)

December 2023

Lørdag 2. Tina Højlund
Mandag 4. Mathieu Rouaux (Ekstra klasse – tilmelding nødvendig)
Torsdag 7. Vitór de Menezes (Ekstra klasse – tilmelding nødvendig
Lørdag 9. Tina Højlund
Mandag 11. Eliabe D’Abbadia
Torsdag 14. Andreas Kaas
Lørdag 16. Samuel Rees
Mandag 18. Vitor de Menezes
Torsdag 21. Andreas Kaas

Undervisere

Marcin Kupinski

Vitor de Menezes

Eliabe D’Abbadia

Andreas Kaas

Samuel Rees

Christopher Warhuus

Fernando Mora

Tina Højlund

Andy Bowman

Kizzy Matiakis

Liam Redhead

Vikarer

Susanne Grinder

Gitte Lindstrøm

Christian Hammeken

Ask La Cour

27 Comments

Leave a Reply